2020-05-04

Pasisemti praktinių žinių apie interesų konfliktus ir jų valdymą bei privačių interesų deklaravimą nuo šiol galima nuotoliniu būdu – Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) rengiamuose e. mokymuose.

Dėl šalyje paskelbto karantino VTEK buvo sustabdžiusi mokymų organizavimą, tačiau dabar šią veiklą atnaujina skaitmeninėje erdvėje – pradeda rengti aktyvius, apie valandą trunkančius nuotolinius mokymus. Prisijungti per audiovizualinių konferencijų ir pokalbių platformą kviečiamos grupės nuo 10 iki 20 asmenų. E. mokymai numatyti dukart per savaitę, juos veda VTEK tarnybinės etikos pažeidimų prevencijos ir tyrimų bei lobistinės veiklos priežiūros ekspertai. Būtina išankstinė registracija.

Į e. mokymus kviečiami viešojo sektoriaus atitikties pareigūnai, kurie yra atsakingi už privačių interesų deklaravimą, tarnybinės etikos kontrolę bei korupcijos prevenciją, taip pat viešojo sektoriaus įstaigų bei institucijų vadovai ir kiti mokymų pageidaujantys asmenys. VTEK primena, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymas numato pareigą vadovams kontroliuoti, kaip pavaldiniai laikosi šio teisės akto nuostatų.

E. mokymų temos aprėpia tarnybinės etikos reglamentavimo, įgyvendinimo bei kontrolės klausimus, interesų konfliktų atpažinimą ir valdymą, dovanų bei paslaugų priėmimo ribojimus, „atvėsimo“ laikotarpį, atstovavimo bei kitus pasibaigus valstybinei tarnybai taikomus ribojimus, privačių interesų deklaravimą, deklaruojant kylančias problemas ir galimus jų sprendimo būdus. Esant poreikiui, VTEK ekspertai suteiks žinių apie interesų derinimo pažeidimų tyrimų reglamentavimą, tyrimo etapus bei praktines problemas. Besiregistruojantiems pageidaujant, taip pat bus aptarta, kaip atpažinti lobistinę veiklą, koks šioje srityje taikomas reglamentavimas, kokios galimos problemos ir jų sprendimo būdai.

Daugiau informacijos – https://vtek.lt/mokymai .

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti