2020-01-20

VTEK ir SEPK susitikimasVyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Edmundas Sakalauskas ir jo pavaduotoja Evelina Matulaitienė susitiko su Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (SEPK) pirmininku Antanu Matulu ir šios komisijos pirmininko pavaduotoja Aušrine Norkiene bei patarėjomis.

Susitikimo metu aptartos abiejų komisijų bendradarbiavimo galimybės, naujos Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatos, taip pat priemonės, kurių reikėtų imtis, kad būtų tinkamai įgyvendintos Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (GRECO) rekomendacijos.

GRECO savo rekomendacijose pabrėžė, kad turėtų būti stiprinamas institucijų, kurios prižiūri, kaip Seimo nariai, teisėjai ir prokurorai laikosi elgesio, interesų konfliktų ir panašių taisyklių, bendradarbiavimas.

VTEK ir SEPK vadovai taip pat aptarė priemones, kurių reikėtų imtis užtikrinant veiksmingą Seimo narių privačių interesų deklaravimo ir kitų elgesio taisyklių vykdymo priežiūrą, ugdant bei didinant informuotumą - ir taip užtikrinti Seimo atsparumą korupcijai tiek instituciniu lygmeniu (mokymai, diskusijos institucijų lygmeniu etikos klausimais, susijusiais su Seimo narių elgesiu ir kt.), tiek individualiai (konsultavimas).

Nuo 2020-01-01 Įsigaliojo Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (toliau – VPIDĮ) nauja redakcija. Be kitų pakeitimų šiame teisės akte iš esmės pakeista privačių interesų deklaravimo koncepcija, o Seimo narių privačių interesų deklaravimo kontrolė pavesta SEPK.

Su kitais pagrindiniais teisinio reglamentavimo pokyčiais galima susipažinti čia.


VTEK ir SEPK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti