Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (Teismas) galutiniu ir neskundžiamu 2019 m. spalio 9 d. sprendimu atmetė buvusio Kauno tardymo izoliatoriaus struktūrinio padalinio vadovo (Pareiškėjas) skundą dėl jam nepalankaus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (Komisija) sprendimo.

Komisija 2017 m. kovo 15 d. sprendimu pripažino, kad Pareiškėjas, nenusišalinęs Kauno tardymo izoliatoriuje sprendžiant su akcinėmis bendrovėmis, kuriuose jis turėjo verslo interesų, susijusių ūkinių klausimų ir privačių interesų deklaracijoje nenurodęs su šiomis bendrovėmis jį siejančių ryšių, pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo imperatyvius reikalavimus, įpareigojančius vengti interesų konflikto, o jam iškilus – nusišalinti ir prievolę nustatyta tvarka deklaruoti privačius interesus.

Komisija savo sprendime pažymėjo, kad Kauno tardymo izoliatoriui vykdant viešųjų pirkimų procedūras ir jų pagrindu sudarant paslaugų teikimo sutartis su verslo įmonėmis, šiose procedūrose dalyvavo privačių interesų minėtose įmonėse turintis, vadovaujančias pareigas izoliatoriuje einantis valstybės tarnautojas, kaip tik atsakingas už pirkimų skaidrumą. Todėl toks Pareiškėjo elgesys pakenkė Kauno tardymo izoliatoriaus prestižui ir reputacijai, sukėlė pagrįstų visuomenės abejonių dėl įstaigos, kurioje jis dirba, priimamų sprendimų nešališkumo.

Teismas, palikęs galioti tokį Komisijos sprendimą konstatavo, jog Komisija ne tik nustatė akivaizdų tarnybinės etikos normų pažeidimą, bet ir pagrįstai sprendė, kad pažeidimas sukėlė neigiamas pasekmes. Todėl ginčijamas Komisijos sprendimas, kuriame konstatuotas Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo Pareiškėjo padarytas pažeidimas, Teismo vertinimu yra teisėtas.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti