Komisija informuoja, kad susipažino su naujienų portalo „15min.lt“ publikacija „Premjero žentas turi savo „ministeriją“: valstybės sukrauti pelnai ir įtarimai nešvariais žaidimais“ (publikuota 2015-09-14 09:00 val.).

Įvertinusi tekste pateiktą informaciją, Komisija pateikia išaiškinimą dėl Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (Įstatymo) taikymo deklaravimo srityje. Pagal šį įstatymą, deklaracijoje asmuo privalo nurodyti duomenis tik apie savo ir sutuoktinio dalyvavimą juridinio asmens veikloje ar jo narystę kitose organizacijose.

Komisija pažymi, kad, pagal Įstatymą, Ministras Pirmininkas neprivalėjo deklaruoti savo vaikų ar jų sutuoktinių ryšių su juridiniais asmenimis.

Tiek Konstitucinis, tiek Vyriausiasis administracinis teismas, tiek Komisija yra ne kartą pasisakę, kad iš aukštas pareigas einančių pareigūnų visuomenė tikisi aukštesnių elgesio standartų, nei iš paprasto valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens. Sužinoję naujas aplinkybes, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, deklaruojantys asmenys privalo deklaraciją papildyti nedelsdami, bet ne vėliau kaip per septynias kalendorines dienas po šių aplinkybių paaiškėjimo.

Komisija pažymi, kad Ministras Pirmininkas patikslino savo deklaraciją minėtos naujienų portalo „15min.lt“ publikacijos pasirodymo dieną.

Atsižvelgdama į teismų praktiką, Komisija rekomenduoja aukštas pareigas užimantiems pareigūnams bei politikams (Ministrams, Seimo nariams, merams, teismų pirmininkams, savivaldybių tarybų nariams ir kitiems) atkreipti dėmesį į artimiausių šeimos narių (vaikų ir jų sutuoktinių) veiklą, susijusią su valstybinėmis institucijomis, viešaisiais pirkimais ar Europos Sąjungos parama ir, siekiant nesukelti visuomenėje abejonių dėl interesų konflikto buvimo, Įstatymo nustatyta tvarka laiku papildyti privačių interesų deklaracijas.

VTEK informacija

 

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti