2019-05-21

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariai ir sekretoriato darbuotojai antradienį dalyvavo kibernetinio saugumo mokymuose. Šią sritį, vadovaudamasi Valstybės tarnybos įstatymu, Vyriausybė yra išskyrusi kaip vieną iš svarbiausių prioritetų valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinime.

Mokymų metu VTEK nariai ir darbuotojai susipažino su svarbiausiais kibernetinio saugumo aspektais, leidžiančiais išvengti kibernetinių incidentų ir jų daromų nuostolių. Seminaro metu didelis dėmesys skirtas kibernetinių grėsmių atpažinimui ir tinkamam valdymui, pasitelkiant ne tik technines, bet ir išteklių vadybos priemones. Taip pat aptarti praktiniai saugaus darbo principai darbovietėje ir komandiruotėse, tinkamas įrenginių naudojimas, siekiant išvengti saugumo pažeidimų, aptarti pagrindiniai kibernetinio saugumo sritį Lietuvoje reglamentuojantys teisės aktai.

Kibernetinio saugumo įstatymas kibernetinį saugumą apibrėžia kaip visumą teisinių, informacijos sklaidos, organizacinių ir techninių priemonių, kuriomis siekiama išlaikyti atsparumą veiksniams, kibernetinėje erdvėje keliantiems grėsmę ryšių ir informacinėmis sistemomis perduodamos ar jose tvarkomos elektroninės informacijos prieinamumui, autentiškumui, vientisumui ir konfidencialumui, ryšių ir informacinių sistemų netrikdomam veikimui, valdymui arba paslaugų šiomis sistemomis teikimui, taip pat kuriomis siekiama atkurti įprastinę ryšių ir informacinių sistemų veiklą.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti