2019-03-25

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narys ir Tyrimų skyriaus atstovė kovo 19-21 dienomis dalyvavo Paryžiuje vykusiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vyriausiųjų viešojo sektoriaus skaidrumo ekspertų, dirbančių interesų konfliktų valdymo bei tarnybinės etikos srityje, darbo grupės suvažiavime (angl. Working Party of Senior Public Integrity Officials). Šią darbo grupę sudaro EBPO valstybių narių, kandidačių stoti į šią organizaciją atstovai bei kitų tarptautinių institucijų bei organizacijų atstovai.

Vienas iš susitikimo tikslų – pasidalyti įžvalgomis dėl rengiamo Skaidrumo vadovo (angl. Integrity Handbook) projekto ir įvertinti jame pateikiamą informaciją. Šiame vadove bus išdėstyta metodinė pagalba ir detalizuota, kaip įgyvendinti trylika principų, išdėstytų 2017 m. EBPO Tarybos rekomendacijose dėl viešojo sektoriaus skaidrumo (jas galima rasti čia: https://legalinstruments.oecd.org/en/instruments/353).

Taip pat dalyviai turėjo galimybę išgirsti apie kitų valstybių patirtį bei pamokas taikant minėtąsias rekomendacijas. Gerąja praktika šioje srityje dalijosi Slovakijos, Meksikos ir Argentinos atstovai. Susitikime kalbėta ir apie atskaitomybės visuomenei svarbą bei iššūkius lobistinės veiklos reguliavime, siekiant užtikrinti skaidrumą viešojo sektoriaus sprendimų priėmimo procesuose.

Kovo 20-21 dienomis taip pat vyko EBPO „Pasaulinis antikorupcijos ir skaidrumo forumas“ (angl. Global Anti-Corruption & Integrity Forum), kurio dalyvių iš 120 šalių skaičius siekia 1,2 tūkst. Vykęs „Skaidrumo savaitės“ (angl. 2019 Integrity Week) metu, šis forumas yra viena svarbiausių platformų diskusijoms apie korupcijos mažinimą ir skaidrumą viešajame sektoriuje.

„Skaidrumo savaitės“ renginių metu pranešimus apie technologines inovacijas kovoje su korupcija, naujas perspektyvas viešojo sektoriaus skaidrumo srityje, duomenų analizės iššūkius, pinigų plovimo ir kyšininkavimo prevenciją bei lobistinės veiklos reguliavimą skaitė teisingumo, krašto apsaugos ministerijų atstovai, akademikai, audito institucijų pareigūnai, organizacijos „Transparency International“ regioninių padalinių atstovai, bankų vadovai, universitetų profesoriai, prokurorai, Europos Komisijos atstovai bei įvairių kovos su korupcija organizacijų patarėjai bei analitikai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Norvegijos, Italijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, Saudo Arabijos, Čilės, Argentinos, Indijos, Estijos, Brazilijos, Meksikos, Naujosios Zelandijos ir kitų šalių.

Konferencijos metu VTEK atstovai su Prancūzijos Aukščiausiosios tarnybos viešojo gyvenimo skaidrumui (angl. High Authority for Transparency in Public Life) atstovais aptarė galimybę prisijungti prie Skaidrumo ir kovos su korupcija tinklo (angl. Network for Integrity), jungiančio tokias šalis kaip Prancūzija, Airija, Latvija, Kroatija, Graikija ir kt. Prisijungti prie šio tinklo kviečiamos nepriklausomai veikiančios ir apolitiškos valstybių institucijos, atsakingos už skaidrumą, tarnybinę etiką ir kovą su korupcija. Dalyvavimas šiame tinkle atveria galimybes keistis informacija ir gerąja praktika, dirbant viešojo sektoriaus skaidrumo srityje. Šio tinklo įsteigimą prieš keletą metų inicijavo Prancūzijos Vyriausybė kartu su Prancūzijos Aukščiausiąja tarnyba viešojo gyvenimo skaidrumui.  

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti