2018-12-03

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pažeidimą buvusiam ligoninės direktoriui konstatavo pagrįstai. Tokį sprendimą pirmadienį priėmė Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), atmetęs pareiškėjo skundą kaip nepagrįstą.

Atlikusi tyrimą, VTEK šių metų gegužę vienbalsiai nusprendė, jog ligoninės direktorius, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas (6 straipsnio 1 dalies 6 punktą, 7 straipsnio 1 dalį), nesilaikydamas šio įstatymo reikalavimų dėl privačių interesų deklaravimo. Tyrimo metu VTEK nustatė, kad ligoninės direktorius keturis sandorius deklaravo vėluodamas: 2010 m. kartu su sutuoktine iš banko gautą paskolą, vertybinių popierių įsigijimą iš banko 2017 m., artimam asmeniui 2017 m. teiktą deklaruotino dydžio dovaną bei 1996 m. kartu su sutuoktine fiziniam asmeniui suteiktą galiojančią paskolą. Tyrimas buvo atliktas „Info TV“ laidos „Infodiena“ reportaže pateiktos informacijos pagrindu.

VAAT akcentavo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo formuojamą praktiką, jog valstybės institucijų vadovai yra ne tik aukštesnės profesinės kvalifikacijos, bet ir turi veikti laikydamiesi aukštesnių moralės bei tarnybinės etikos principų.

Interesų derinimo įstatymas nustato pareigą privačių interesų deklaracijoje nurodyti visus šiame teisės akte įvardytus duomenis, kai deklaracija pildoma pirmąjį kartą. Valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo taip pat turi pareigą savo privačių interesų deklaraciją patikslinti tuomet, kai pasikeičia joje nurodyti duomenys arba atsiranda naujų.

VAAT sprendimas gali būti apskųstas apeliacine tvarka per vieną mėnesį.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti