2018-11-28

Reaguodama į naujienų portale „Delfi“ šiandien paskelbtą informaciją, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) išsamiai analizuos privačių interesų deklaracijų duomenis asmenų, kurie dalyvauja medžiotojų klubo „Girios“ veikloje ir yra arba buvo valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys. Tokiems asmenims yra taikytini Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimai, tarp kurių – ir pareiga atskleisti ryšius su juridiniais asmenimis, įskaitant asociacijas.

Privačių interesų deklaravimas yra viena iš veiksmingiausių viešųjų ir privačių interesų konfliktų valstybinėje tarnyboje prevencijos priemonių, kurianti pasitikėjimą viešuoju sektoriumi. Interesų deklaravimo svarbą pabrėžia Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EPBO) bei Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO). Jei valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys nedeklaruoja privačių interesų, daroma žala valstybinės tarnybos skaidrumo įvaizdžiui.

Nustačiusi pagrįstų duomenų apie galimą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų pažeidimą, VTEK artimiausiu metu spręs dėl tyrimų pradėjimo šių asmenų atžvilgiu. Apie šiuo klausimu priimtus sprendimus VTEK informuos atskirai.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti