Romas Valentukevičius
VTEK Pirmininkas R.Valentukevičius

Privačius interesus deklaravo rekordinis savivaldos politikų skaičius – 97 proc. visų šiemet išrinktų į šalies savivaldybių tarybas. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininko Romo Valentukevičiaus teigimu, tokių rezultatų pasiekta pirmąjį kartą per visus šešiolika šios institucijos gyvavimo metų. Palyginimui, pernai tokiu pat metu privačius interesus buvo deklaravę 41 proc. praėjusios kadencijos savivaldos politikų.

Birželio pradžioje VTEK savo interneto tinklapyje visuomenei pristatė interaktyvų privačių interesų deklaravimo žemėlapį. Jame galima realiu laiku matyti deklaracijas pateikusių savivaldybių politikų skaičių, o nuo liepos pabaigos – ir nedeklaravusiųjų pavardes.

Per pastaruosius tris mėnesius privačiuosius interesus deklaravusių savivaldos politikų skaičius ūgtelėjo nuo 34 proc. iki 97 proc.

„Prevencijos priemonės, kurių ėmėmės, davė rezultatus. Jais galima pasidžiaugti. Palyginti su tuo, kas buvo pernai, pokytis žymus. Tai didelis Komisijos ir sekretoriato darbuotojų nuopelnas, siekiant kovoti su galimais korupcijos pasireiškimo atvejais. Prie to labai prisidėjo ir nacionalinė bei regioninė žiniasklaida, sekdama situaciją ir informuodama visuomenę“, – sakė VTEK pirmininkas.

Šiuo metu privačiųjų interesų dar nėra deklaravę 40 šalies savivaldos politikų iš 23 savivaldybių. Į sąrašą patenka ir sostinė. Prasčiausia padėtis – Klaipėdoje, Radviliškio bei Skuodo rajonuose. Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, deklaracijas politikai turi pateikti per vieną mėnesį nuo išrinkimo į savivaldybės tarybą dienos. Tie, kurie tarybos nariais buvo ir anksčiau – deklaracijas patikslinti.

Zemelapis rugpjutis copy

Vėluojantieji šią savaitę bus perduoti į savivaldybių etikos komisijų rankas. Tokį sprendimą VTEK nariai priėmė apsvarstę deklaravimo rezultatus. „Pavesime savivaldybių rajonų ir miestų taryboms bei jų etikos komisijoms ištirti politikų vėlavimo deklaruoti privačius interesus priežastis. Per vieną mėnesį jie turės pateikti mums išvadas. VTEK šias išvadas revizuos ir priims galutinius sprendimus dėl politikų atsakomybės prieš įstatymą. Taip tikimės suaktyvinti savivaldybių tarybų etikos komisijų veiklą. Šią būtinybę savo metiniame pranešime minėjo ir šalies Prezidentė. Politikams, kurie nedeklaravo interesų dėl nepateisinamų priežasčių, bus taikomos griežtos įstatymų numatytos adminstracinės ir kitos poveikio priemonės”, – sakė R.Valentukevičius.

Savivaldybių etikos komisijos sudaromos tarybų įgaliojimų laikui ir užsiima jų narių veiklos skaidrumo bei elgesio nagrinėjimu. VTEK duomenimis, tokias komisijas turi dar ne visos savivaldybės. „Ledai šioje srityje pajudėjo, bet situacija dar nėra gera. Kol kas duomenis apie sudarytas etikos komisijas turime tik iš maždaug pusės savivaldybių“, – sakė VTEK pirmininkas.

Priėmusi sprendimus dėl politikų interesų deklaravimo, VTEK imsis gydytojų, odontologų ir farmacininkų privačiųjų interesų deklaravimo klausimų.

 

VTEK informacija   2015-08-27

Pasiteiravimui:

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos
atstovė žiniasklaidai Eglė Ivanauskaitė

8 672 63523
egle@vtek.lt

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti