2018-10-03

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pabrėžia, kad šiandien dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir kitose visuomenės informavimo priemonėse buvo paskelbta tikrovės neatitinkančios informacijos. Esą, VTEK „daugiau kaip metus turėjo neteisėtą vadovą“.

VTEK informuoja visuomenę, kad:

1) nėra nė vieno įsiteisėjusio teismo sprendimo, kuriuo būtų pripažinta, kad Virginijus Kanapinskas vadovavo VTEK neteisėtai;

2) nėra nė vieno įsiteisėjusio teismo sprendimo, kuriuo būtų panaikintas bent vienas laikinai VTEK pirmininko pareigas ėjusio V. Kanapinsko įsakymas;

3) nėra nė vieno įsiteisėjusio teismo sprendimo, kuriuo būtų pripažinta, kad VTEK, kaip kolegiali institucija, veikė viršydama įgaliojimus.

VTEK informuoja, kad 2018-09-12 Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė nutartį, kuria panaikino įsakymą dėl Mindaugo Siaurio atleidimo iš VTEK Prevencijos skyriaus vedėjo pareigų. Šioje administracinėje byloje skundžiamą įsakymą dėl tarnybinės nuobaudos – atleidimo iš pareigų – skyrimo M. Siauriui pasirašė VTEK narys Edmundas Sakalauskas, kuris tuo metu komisijos pirmininko pareigas laikinai ėjo dėl V. Kanapinsko kasmetinių atostogų. LVAT teigimu, skundžiamą įsakymą pasirašius ne vyriausiam pagal amžių VTEK nariui, laikytina, kad šis įsakymas yra priimtas nekompetentingo viešojo administravimo subjekto ir dėl to yra naikintinas. Tačiau apie neva neteisėta vadovavimą VTEK šiame teismo sprendime nekalbama.

M. Siaurys buvo atleistas iš pareigų vadovaujantis tyrimo išvadomis, kurias pateikė 2017 m. spalį sudaryta Tyrimo komisija galimam M. Siaurio tarnybiniam nusižengimui tirti. Minėtose išvadose, remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, buvo siūloma pripažinti, kad tuometinis VTEK Prevencijos skyriaus vedėjas M. Siaurys padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą, ir skirti jam tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš pareigų. Taip pat pažymėtina, kad VTEK posėdžio metu išanalizavo Tyrimo komisijos išvadas ir vienbalsiai nusprendė rekomenduoti VTEK pirmininkui atleisti M. Siaurį iš pareigų.

Atkreiptinas dėmesys, kad LVAT nesvarstė klausimo dėl M. Siaurio sugrąžinimo į darbą. Taip pat ir pats M. Siaurys neprašė teismo grąžinti jį į ankstesnes pareigas. Taigi VTEK 2018-09-17 kreipėsi į LVAT, prašydama pateikti išaiškinimą bei nurodyti, ar M. Siaurys turėtų būti gražintas į Prevencijos skyriaus vedėjo pareigas. Šis klausimas bus sprendžiamas po to, kai VTEK gaus LVAT išaiškinimą.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti