2018-05-31

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pagrįstai pripažino buvusį Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorių Petrą Baršauską pasinaudojus universiteto žmogiškaisiais ištekliais ne tarnybos tikslais ir tokiu būdu pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Tokios nuomonės laikosi Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), atmetęs P.Baršausko skundą dėl šio VTEK sprendimo.

Atlikusi tyrimą, šių metų sausį VTEK konstatavo, kad Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybai (AEPKT) P.Baršauskas pateikė KTU darbuotojų parengtus raštus, susijusius su jo habilitacijai pateiktos monografijos tyrimu. VTEK vertinimu, savo parašu patvirtindamas parengtų atsakymų teisingumą, P.Baršauskas sutapatino asmeninio pobūdžio raštus su KTU veiklos raštais ir tokiu būdu pasinaudojo KTU žmogiškaisiais ištekliais ne tarnybos tikslais.

VAAT pritarė VTEK pozicijai, kad P.Baršauskas privalėjo pats asmeniškai pateikti atsakymus AEPKT, suprasdamas, jog tyrimas atliekamas ne dėl jo, kaip KTU rektoriaus, veiklos, o dėl jo, kaip privataus asmens, habilitacijai pateiktos monografijos. VAAT nuomone, VTEK pagrįstai konstatavo, kad minėtaisiais buvusio rektoriaus veiksmais universiteto darbuotojai buvo atitraukti nuo jų tiesioginio darbo, o P.Baršauskas tokiu būdu gavo asmeninės naudos sau.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti