2018-04-16

Pažeisdami viešųjų ir privačių interesų derinimui keliamus reikalavimus, valstybės tarnautojai pažeidžia ir savo profesinę etiką. O teisinės atsakomybės nustatymas už profesinės etikos pažeidimą turėtų užtikrinti profesionalumą vykdant tarnybines funkcijas, saugoti profesijos prestižą. Jei taikoma teisinė atsakomybė, vadinasi, valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens profesinių pareigų atlikimas yra nesuderinamas su profesijos prestižu. Tokios pozicijos laikėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), palikęs neskundžiamai galioti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) konstatuotą pažeidimą.  

2016 m. birželį VTEK pripažino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos skyriaus tarnautoją pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą (VPIDVTĮ). Tarnautoja nenusišalino ir pasirašė dokumentus, susijusius su nacionalinės vizos bei leidimo laikinai gyventi Lietuvoje gavimu savo sutuoktiniui. Ji taip pat laiku nenurodė duomenų apie šį asmenį savo privačių interesų deklaracijoje.

Pritarusi VTEK sprendimui, LVAT pabrėžė, kad esminės reikšmės šiuo atveju neturi motyvai, esą tarnautoja nedalyvavo galutinio sprendimo priėmime, o tik pasirašydavo lydraščius, kuriais spręstas dokumentų persiuntimas kompetentingai institucijai. LVAT taip pat akcentavo, jog, pažeisdama VPIDVTĮ, tarnautoja pažeidė ir savo profesinę etiką.

Interesų konfliktas galimas bet kurioje klausimo rengimo, svarstymo bei priėmimo stadijoje, o nusišalinimas yra kiekvieno valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens asmeninė pareiga. Ją būtina išreikšti aktyviais ir aiškiais veiksmais.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, priimdami sprendimus, pirmenybę turi teikti viešiesiems interesams, išlikti nešališki, bei neleisti valstybinėje tarnyboje rastis bei plisti korupcijai. Nešališkai atliekant tarnybines pareigas taip pat užtikrinamas konstitucinis asmenų lygybės principas.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti