Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) kartu su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija (VTEK) 2015 m. birželio 10 d. LR Seime surengė konferenciją „Viešųjų interesų pirmenybės užtikrinimas savivaldybių veikloje“.

Pirmoji m Antra m

 

Konferencijos dalyvius pasveikino Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, kuris pasidžiaugė, kad ši konferencija surengta labai laiku naujai išrinktiems savivaldybių tarybų atstovams.

VVSK pirmininkas Valentinas Bukauskas, sveikindamas konferencijos dalyvius pastebėjo, kad aptarimui yra pasirinkta aktuali ir daug kam rūpima tema. Anot jo, „gerai valdoma valstybė neįsivaizduojama be savo tautai ir valstybei pasišventusių bei profesionalių, atsakingų bei socialiai jautrių, padorių ir nekorumpuotų valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų – valstybės politikų, valstybės pareigūnų ir tarnautojų, teisėjų ir prokurorų, profesinės karo tarnybos karių, kitų asmenų, kuriems yra suteikti viešojo administravimo įgalinimai“. Pirmininko teigimu „asmenims, dirbantiems valstybinėje tarnyboje ir galintiems daryti poveikį kitiems fiziniams ir juridiniams asmenims, yra keliami aukštesni reikalavimai, jų veikla bei priimami sprendimai yra visuotinai aptariami ir vertinami, į jų elgesį tiek darbe, tiek ir buityje lygiuojasi paprasti žmonės. Ypač palankiai yra vertinami tie valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, kurie yra ne tik geri savo darbo žinovai, bet tuo pačiu yra socialiai jautrūs, linkę ne vilkinti realių problemų sprendimo, bet atvirkščiai - siekiantys padėti paprastam žmogui, norintys ir darantys, kas priklauso, kad gerėtų bendras visų žmonių, įvairių socialinių grupių gyvenimas, suteikiantys prioritetą ne asmeninei ar grupinei naudai, bet viešajam interesui ir bendram visų labui“. Baigdamas pirmininkas akcentavo, kad „ viešąjį interesą turime ginti visi“.

Konferencijoje apie VTEK ateities perspektyvas kalbėjęs jos pirmininkas Romas Valentukevičius pabrėžė, kad nuo šiol pagrindinis dėmesys bus skiriamas tokioms veikloms, kurios efektyviai padėtų užtikrinti etikos normų laikymąsi ir mažinti jų pažeidimų skaičių. Dėl to, siekdami aktyviau įtraukti valstybės bei savivaldos institucijas į etikos normų pažeidimų prevenciją, pateikėme Lietuvos Respublikos Seimui penkių įstatymų pakeitimo projektus. R.Valentukevičiaus teigimu, siūlomos įstatyminės naujovės turėtų padėti savivaldybėse pareigas einantiems politikams lengviau atpažinti galimus interesų konfliktus, drausmingiau deklaruoti privačius interesus bei išvengti galimų tarnybinės etikos pažeidimų. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkas savivaldybių atstovus patikino, kad jo vadovaujama institucija bus nuolatinė valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų pagalbininkė bei partnerė, pasiruošusi teikti ne tik gero tarnybinio elgesio rekomendacijas, tačiau ir labai konkrečią pagalbą dėl jų įgyvendinimo.

Viešojo ir privataus intereso sąvokas vaizdžiai su praktiniais pavydžiais išdėstė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos narys prof. dr. Saulius Katuoka.

Konferencijoje taip pat pristatyta naujai kuriama vartotojams naudotis elektroninė privačių interesų deklaravimo sistema (registras), savivaldybių politikų privačių interesų deklaravimo žemėlapis, aptarti savivaldybių gerosios praktikos pavyzdžiai.

Parengė Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro padėjėja
 
Genovaitė Jasaitienė (tel. (8 5)  239 6806, el. p. gejasa@lrs.lt
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vyresnysis patarėjas
Tomas Čaplinskas (tel. (8~5) 261 06 91, el. p. tomas@vtek.lt
 
 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti