2017-11-09

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, jog nėra pagrindo pradėti tyrimą dėl VTEK tarnautojo Mindaugo Siaurio pateiktame skunde nurodytų aplinkybių. Jis prašė įvertinti VTEK pirmininko pareigas laikinai einančio Virginijaus Kanapinsko elgesį dėl privačių interesų deklaravimo, remdamasis naujienų portalo „Alfa.lt“ publikacija „Etikos sargo ryšių voratinklis: žmona – „valstietės“ glėby, teta – VTEK kontrolę atliekančiame komitete“ (2017-11-07). V.Kanapinskas pateikė nusišalinimą ir vakar svarstant šį klausimą VTEK posėdyje nedalyvavo.

M.Siaurys prašė ištirti, ar V.Kanapinskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nedeklaravęs giminystės ryšiais susijusio asmens – Genovaitės Jasaitienės – ir „svainystės“ ryšiais susijusio asmens – Juliaus Jasaičio. Teigiama, jog pirmoji dirba Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) biure, o antrasis dalyvauja Lietuvos teisininkų draugijos veikloje.

Viešoje V.Kanapinsko privačių interesų deklaracijoje pateikti duomenys rodo, kad jis yra deklaravęs ryšį su juridiniu asmeniu – Lietuvos teisininkų draugija. VTEK vertinimu, deklaravus ryšį su juridiniu asmeniu, deklaruoti atskirų šio juridinio asmens dalyvių nebūtina. Be to, tetos sutuoktinis – kuris nevadintinas svainiu – nepatenka į Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme apibrėžtų artimų asmenų sąvoką, todėl toks ryšys pats savaime interesų konflikto nekelia. Taip pat, VTEK vertinimu, V.Kanapinskui nekilo pareiga deklaruoti ir ryšio su G.Jasaitiene. Ji, būdama VVSK biuro padėjėja, kuri atlieka technines užduotis, neturi galimybės spręsti klausimų dėl V.Kanapinsko skyrimo į VTEK narius. Pažymėtina, kad teta, pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, taip pat nelaikytina artimu asmeniu, todėl toks ryšys savaime interesų konflikto kelti negali.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti