2017-09-15

Daugiau nei pusė tūkstančio medikų neatskleidžia visų savo darboviečių, suskaičiavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Atlikto patikrinimo metu buvo analizuota, kaip išsamiai privačius interesus deklaruoja savivaldybėms pavaldžiose ligoninėse bei Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžiose įstaigose dirbantys gydytojai, odontologai ir farmacininkai.

VTEK sugretino Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodra“) duomenis su informacija, kurią medikai pateikia viešose privačių interesų deklaracijose. Iš viso patikrinta 91 įstaiga. Paaiškėjo, kad duomenis galimai neišsamiai – nenurodydami visų savo darboviečių – deklaruoja 539 sveikatos priežiūros specialistai. Tokių yra daugiausiai VšĮ Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (70), VšĮ Respublikinėje Kauno ligoninėje (31), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje VšĮ Kauno klinikose (29) ir VšĮ Švenčionių rajono ligoninėje (21).

Po dešimt ir daugiau neišsamiai privačius interesus deklaruojančių medikų taip pat yra VšĮ Vilniaus gimdymo namuose, VšĮ Antakalnio poliklinikoje, VšĮ Centro poliklinikoje, VšĮ Respublikinėje Vilniaus universiteto ligoninėje, Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre, VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje, VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, VšĮ Ukmergės ligoninėje, VšĮ Trakų ligoninėje, VšĮ Pasvalio ligoninėje, Kretingos rajono savivaldybės VšĮ Kretingos ligoninėje, VšĮ Plungės ligoninėje, VšĮ Kaišiadorių ligoninėje, VšĮ Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninėje, VšĮ Radviliškio ligoninėje ir VšĮ Tauragės ligoninėje. Visas savo darbovietes privačių interesų deklaracijose nurodė vos dvidešimtyje įstaigų dirbantys medikai.

Atlikti tyrimus dėl neišsamiai interesus deklaruojančių sveikatos priežiūros specialistų elgesio VTEK pavedė 70-čiai sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose jie dirba, vadovų. Praėjusią savaitę VTEK taip pat pranešė patikrinusi, kiek medikų apskritai nėra pateikę deklaracijų. 91-oje patikrintoje įstaigoje tokių galimai buvo 175. Dėl šių sveikatos priežiūros specialistų elgesio VTEK taip pat pavedė atlikti tyrimus jų įstaigų vadovams. Išvados VTEK turėtų pasiekti per mėnesį. Abiejų analizių metu VTEK jokių problemų dėl privačių interesų deklaravimo neaptiko tik šešiolikoje įstaigų iš visų tikrintųjų.

Viešojo sektoriaus sveikatos priežiūros specialistams Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme pareiga atsiskaityti visuomenei teikiant viešas privačių interesų deklaracijas galioja beveik pusketvirtų metų. Viešose deklaracijose privalu nurodyti informaciją apie gautas dovanas, sudarytus sandorius, saistančius ryšius su fiziniais ar juridiniais asmenimis ir kitus privatų interesą atskleidžiančius duomenis. Privačių interesų deklaracijos standartizuotai teikiamos per Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Jos yra viešai prieinamos VTEK interneto svetainėje vtek.lt.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti