2017-07-28

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) perdavė Kultūros ministerijai kompleksiškai įvertinti kultūros ministrės patarėjo Lino Kontrimo elgesį.

Vertinti valstybės tarnautojo elgesį Valstybės tarnybos įstatymo nuostatų, bendrųjų etikos taisyklių ar kitų darbo drausmę reglamentuojančių teisės aktų kontekste VTEK neturi įgaliojimų. Tačiau tokią galimybę turi asmenį į pareigas valstybinėje tarnyboje priėmęs asmuo. Taip pat pabrėžtina, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo vykdymo kontrolę atlieka ir atitinkamų valstybės ar savivaldybių institucijų bei įstaigų vadovai ar jų įgalioti atstovai.

Remdamasis žiniasklaidoje paskelbta informacija, pranešimą dėl L.Kontrimo elgesio pateikė Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Andrius Palionis. Pranešime teigiama, kad kultūros ministrės patarėjas darbo metu atvyko į jam ir jo sutuoktinei priklausančios UAB „PIAR“ administracines patalpas, kur buvo nagrinėjami privatūs buvusios Seimo narės G.Kildišienės knygos viešinimo klausimai. Pranešėjas kelia klausimą, ar susitikime kaip privatus asmuo dalyvavęs L.Kontrimas nepažeidė darbo drausmės, o jei dalyvavo kaip Kultūros ministerijos atstovas – ar jam nekilo interesų konfliktas. Taip pat prašoma atsakyti, ar kultūros ministrės patarėjo elgesys su žiniasklaidos atstovais nediskredituoja Kultūros ministerijos ir pačios ministrės.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti