2017-06-15

Vyriausiojoje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK) viešėjo Čekijos Respublikos Senato atstovai. Susitikime dalyvavo Mandato ir imuniteto komiteto pirmininkas Jiřís Oberfalzeris, komiteto delegatai Lubomíras Francas, Leopoldas Sulovský ir Dana Šedivá bei Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Bohumilas Mazánekas.

20170613 Cekijos parlamentines delegacijos vizitas smallIš kairės: Čekijos Senato mandato ir imuniteto komiteto pirmininko pavaduotojas Lubomíras Francas, VTEK pirmininko pareigas laikinai einantis narys dr. V.Kanapinskas, Čekijos Senato mandato ir imuniteto komiteto pirmininkas Jiřís Oberfalzeris, komiteto narys Leopoldas Sulovský

Svečius priėmė VTEK narys, laikinai einantis pirmininko pareigas, dr. Virginijus Kanapinskas, VTEK Administravimo skyriaus vedėjas Eugenijus Čerškus, o taip pat Tyrimų ir Prevencijos skyrių vyresnieji patarėjai Tomas Čaplinskas bei Evelina Matulaitienė.

Tardamas sveikinimo žodį dr. V.Kanapinskas pažymėjo, kad abi šalis vienija partnerystė tokiose tarptautinėse organizacijose kaip Europos Sąjunga bei NATO, pasidžiaugė galimybe keistis patirtimi bei pajuokavo, kad Lietuvoje turbūt retas nėra skaitęs čekų autoriaus Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykių“.

VTEK atstovai pristatė svečiams svarbiausius VTEK veiklos aspektus, institucijos sudarymo principus, o taip pat pagrindines veiklos kryptis valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų bei lobistų priežiūros, o taip pat korupcijos prevencijos srityse. Senato delegatams pristatytos privačių interesų deklaravimo ypatybės, su asmenų elgesio tyrimais susijusi VTEK veikla, valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims teikiamos rekomendacijos. Svečiai domėjosi, ar VTEK tiria anoniminius skundus. Taip pat teiravosi, ar, atlikdama tyrimus, VTEK turi teisę nagrinėti neviešus dokumentus ir gauti duomenis iš valstybinio socialinio draudimo įstaigų.

Senato delegatai susitikime savo ruožtu informavo, kad Čekijoje nėra atskiros tarnybinės etikos priežiūrą vykdančios institucijos, tačiau 2015 m. buvo priimtas valstybės tarnybą reglamentuojantis įstatymas, o jo vykdytoju paskirtas vidaus reikalų ministras. Svečių teigimu, Čekijos Respublikos Senate pagal gautus parlamento narių ar prokuratūros pranešimus tyrimus atlieka ir sprendimus priima Mandato ir imuniteto komitetas, tačiau klausimų dėl interesų konfliktų jo nariai nesprendžia. Šiam komitetui anksčiau buvo pavesta priimti turto deklaracijas, tačiau šiuo metu šias funkcijas, esą, ketinama patikėti Čekijos Respublikos Teisingumo ministerijai.

J.Oberfalzeris padėkojo už susitikimą ir galimybę pasidalyti patirtimis. Jis pažymėjo, kad abi šalys susiduria su panašiais klausimais, todėl susitikimas buvęs informatyvus. Atsisveikindami delegatai išreiškė norą pratęsti bendradarbiavimą.

Čekijos Respublikos Senato Mandato ir imuniteto komiteto delegacija Lietuvoje viešėjo birželio 12–14 dienomis. Vizito metu jie taip pat buvo susitikę su Vyriausiosios rinkimų komisijos bei Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariais, dalyvavo iškilmingame minėjime Seime, skirtame Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti