Nuo šiol visuomenė galės sužinoti, kaip priimant sprendimus balsavo atskiri Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariai. Taip pat bus galimybė susipažinti su VTEK narių atskirąja nuomone, jei kuris nors iš jų nesutiktų su balsų dauguma priimtu sprendimu. Tai numatančios Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo pataisos įsigaliojo nuo šių metų birželio 1 d.

VTEK sprendimo rezoliucinė dalis ir narių vardinio balsavimo rezultatai VTEK interneto svetainės skiltyje „Priimti sprendimai“ viešai skelbiami per vieną darbo dieną, o visas sprendimas – per penkias darbo dienas. Jei VTEK narys turi kitokią nuomonę dėl priimto sprendimo, jis turi teisę ją ir savo motyvus išdėstyti raštu ne vėliau kaip per penkias darbo dienas po VTEK sprendimo paskelbimo. Atskiroji nuomonė tuomet skelbiama VTEK interneto svetainės skiltyje „Priimti sprendimai“.

Motyvuotu VTEK sprendimu VTEK posėdis gali būti uždaras – žmogaus asmeninio ar šeiminio gyvenimo slaptumui apsaugoti, taip pat kai viešai nagrinėjant klausimą gali būti atskleista valstybės, tarnybos ar kita įstatymų saugoma paslaptis. Tokiu atveju viešai skelbiama VTEK priimto sprendimo rezoliucinė dalis, VTEK narių vardinio balsavimo rezultatai ir informacija, kad yra atskiroji nuomonė.

Informaciją apie posėdžiuose VTEK priimtus sprendimus taip pat galima rasti VTEK tinklapio skiltyje „Posėdžių informacija“.


VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti