2016-09-27

Seime vis dar yra visuomeninių konsultantų, kurie neatskleidžia visuomenei savo privačių interesų. Tokių šiuo metu – 30. Šiuos duomenis susumavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), bendradarbiaudama su Seimo kanceliarija. Du pastaruosius mėnesius buvo tikrinama, kaip Seimo narių veiklos aplinkoje įgyvendinama Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatyta privačių interesų deklaravimo prievolė. Viena iš tikrintų probleminių grupių – Seimo narių ir frakcijų visuomeniniai konsultantai.

VTEK Seimo visuomeniniai konsultantai deklaravimo pokytis

Palyginus šiandieninius skaičius su liepos mėnesio statistika, matyti reikšmingas pokytis. Tuo metu iš daugiau nei pusės tūkstančio (695) visuomeniniais pagrindais Seime dirbančių konsultantų privačių interesų deklaracijų nebuvo pateikę du penktadaliai (274 asmenys).

„Ryškėja aktyvios VTEK prevencinės veiklos rezultatas: per du mėnesius daugiau nei trečdaliu išaugo pateiktų deklaracijų skaičius. Liepą interesus deklaravę buvo 61 proc. Seimo narių ir frakcijų visuomeninių konsultantų. Rugsėjo pabaigoje – po to, kai nedeklaravusiųjų skaičių ir konkrečias jų pavardes nurodėme Seimo nariams ir frakcijoms – matome, kad šis skaičius pasiekė 97 proc. Tai yra svarbias – nors ir neatlygintinai – pareigas einantys asmenys, politikams patarinėjantys visuomenei reikšmingais klausimais. Taigi visuomenės atstovai turi žinoti, kokie privatūs interesai šiuos konsultantus saisto. Trisdešimties asmenų pavardes, kurie po visų raginimų deklaruoti vis dar nėra pateikę deklaracijų, šiandien ketiname paskelbti VTEK tinklapyje internete“ – sakė VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius.

Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, prievolę deklaruoti privačius interesus turintys asmenys deklaraciją teikia per mėnesį nuo jų išrinkimo, priėmimo ar paskyrimo į pareigas dienos. Tiek pat laiko skirta pateiktoms deklaracijoms patikslinti, jei pasikeitė asmens deklaruotini duomenys ar atsirado naujų. Jei tai – aplinkybės, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, deklaruojantis asmuo privalo deklaraciją papildyti ne vėliau kaip per savaitę. Prievolė atskleisti privačius interesus valstybės politikų visuomeniniams konsultantams prieš ketverius metus buvo įtvirtinta įstatymu. Apie šią pareigą raštu primena ir įsidarbinant pildoma asmens prašymo priimti į visuomeniniais pagrindais dirbančio Seimo nario padėjėjo pareigas forma.

„Visus trisdešimt Seimo visuomeninių konsultantų, kurie dar nėra pateikę privačių interesų deklaracijų, mes raštu įspėsime apie neįgyvendintą prievolę. Jei po to vis dar bus nedeklaravusių, spręsime šių asmenų atsakomybės klausimą. O ateityje ketiname talkinti Seimo kanceliarijai vykdant atitinkamus mokymus ir suteikti reikalingą metodinę pagalbą dėl tinkamo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų įgyvendinimo deklaravimo prievolę turintiems asmenims“, – sakė VTEK pirmininkas.

Liepos-rugsėjo mėnesiais VTEK organizuotas privačių interesų deklaracijų patikrinimas – viena iš priemonių siekiant įvertinti interesų konflikto pasireiškimo riziką Seimo narių veiklos aplinkoje. Imdamasi šios iniciatyvos, VTEK taip pat atsižvelgė ir į Nacionalinės kovos su korupcija 2015-2025 m. programoje iškeltus tikslus bei Valstybių prieš korupciją grupės (GRECO) rekomendacijas siekiant ugdyti, didinti informuotumą apie skaidrumą ir užtikrinti parlamento institucijos atsparumą korupcijai.


VTEK informacija

VTEK Seimo visuomeniniai konsultantai pavardes

 

 

 

 

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti