2016-08-25

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šių metų vasarį pradėjo vykdyti Seimo narių visuomeninių konsultantų ir politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų prievolės deklaruoti privačius interesus vykdymo patikrą. Buvo sistemingai renkami ir tikslinami Seimo kanceliarijos pateikiami duomenys.

Rugpjūčio pradžioje apie šios patikros rezultatus VTEK informavo Seimo Pirmininkę bei Seimo narių frakcijų seniūnus, remdamasi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatomis, jog atitinkamų valstybės institucijų vadovai privalo kontroliuoti jiems pavaldžių valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų privačių interesų deklaravimą. Informavimo laikotarpiu sulaukta reakcijos – deklaracijas papildžiusių asmenų padaugėjo. Rugsėjo pradžioje VTEK ketina pakartoti Seimo narių visuomeninių konsultantų ir politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų privačių interesų deklaravimo pokyčių apžvalgą ir priimti sprendimą dėl deklaracijų nepateikusių asmenų pavardžių viešinimo.

Kelerius metus iš eilės VTEK, kaip atskaitingai institucijai, Seimas kelia prevencinius uždavinius.
Apibendrinus praėjusių metų veiklos rezultatus, išryškėjo tai, jog iš visos prižiūrimų asmenų grupės vos 1 proc. sudarantys valstybės politikai yra beveik pusės (43 %) VTEK atliekamų tyrimų objektai. Tokioje situacijoje efektyviausiai veikia prevencinių priemonių ir kontrolės veiksmų derinys. Taip sukuriama situacija, kad, neturint tikslo nusižengti įstatymo nuostatoms, tai padaryti yra pakankamai sudėtinga.

Darbas su politikų grupe ir jų aplinka vyksta apie pusantrų metų. Per tą laiką VTEK pasiekė 100% savivaldybių politikų deklaravimą.  Pareigingai privačius interesus dabar deklaruoja ir Seimo nariai. Tačiau problemų vis dar yra jų politinio pasitikėjimo komandoje. Šios problemos net ir po VTEK raginimų sprendžiamos gana vangiai.

VTEK kontrolės priemonė buvo suplanuota vasario mėnesį, vykdant bendrą Lietuvos Respublikos rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių kampanijų finansavimo korupcijos prevencijos 2016-2017 m. programą kartu su Generaliniu prokuroru, Lietuvos policijos generaliniu komisaru ir Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK). Šios dienos veiksmai yra tik dalis institucijų bendradarbiavimo veiksmų.

Šiuo metu baigiamas kurti elektroninis kandidatų į valstybės politikus privačių interesų deklaravimo stebėsenos ir informavimo įrankis. Naudojantis juo, VTEK ir VRK interneto svetainėse bus pateikiama lyginamoji kandidatų į politikus privačių interesų deklaracijų informacija, užtikrintas automatinis kandidatų į valstybės politikus informavimas apie deklaracijos duomenų neatitikimus.

VTEK Visuomeniniai konsultantai Apzvalga ir dinamika 1

VTEK Visuomeniniai konsultantai Apzvalga ir dinamika 2

VTEK Visuomeniniai konsultantai Apzvalga ir dinamika 3

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti