2016-06-14

Vyriausioje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK) prasidėjo savaitę truksiantys susitikimai su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertais, atvykusiais žvalgomajai misijai Lietuvos pasirengimo stoti į organizaciją procese. Viešojo sektoriaus skaidrumo srityje VTEK atlieka koordinatorės vaidmenį. Visos savaitės metu VTEK būstinėje vyks įvairių šalies institucijų ir minėtą sritį kuruojančių EBPO ekspertų susitikimai, bus keičiamasi informacija.

OECD 1 left COEC Chairman R.Valentukevicius photo courtesy E.Ivanauskaite

Iš dešinės: EBPO atstovė N.N.Flecha, LRV kanceliarijos atstovė J.Vasiliauskaitė, VTEK pirmininkas R.Valentukevičius

“Šios savaitės misija Lietuvai yra svarbus etapas stojant į EBPO. Pagrindinis mūsų tikslas – surinkti informacijos apie šiuo metu šalies viešajame sektoriuje vyraujančią padėtį veiklos skaidrumo prasme ir pateikti šiuos duomenis EBPO Viešojo valdymo komitetui. Po svarstymo šis komitetas turėtų pateikti oficialią nuomonę EBPO Tarybai apie esamos šalies skaidrumo politikos suderinamumą su EBPO nuostatomis ir praktika bei Lietuvos pasiryžimą ir gebėjimą pasitelkti EBPO teisinius instrumentus. Tarp jų – rekomendacijas dėl interesų konfliktų valdymo, viešųjų pirkimų ir skaidrumo lobistinėje veikloje”, – susitikime su VTEK pirmininku Romu Valentukevičiumi ir VTEK atstovais sakė EBPO viešojo sektoriaus skaidrumo politikos analitikė Natalia Nolan Flecha, kuruojanti viešojo sektoriaus skaidrumo sritį.

OECD 2 center Natalia Nolan Flecha photo courtesy E.Ivanauskaite

Iš dešinės: VTEK vyresnioji patarėja T.Markauskienė, EBPO atstovė N.N.Flecha, LRV kanceliarijos atstovė J.Vasiliauskaitė

Susitikime EBPO ekspertė domėjosi VTEK veikla interesų konfliktų valdymo, korupcijos prevencijos ir lobistinės veiklos kontrolės srityje. VTEK atstovai pristatė pagrindines savo veiklos gaires, pernai metų rezultatus, planuojamas prevencijos bei kontrolės strategijas, atsakė į rūpimus klausimus. Susitikime taip pat dalyvavo Vyriausybės kanceliarijos ir Seimo Antikorupcijos komisijos atstovai.

VTEK būstinėje vyksiančiuose susitikimuose dalyvaus atstovai iš Vyriausiosios rinkimų komisijos, Seimo etikos ir procedūrų komisijos, Transparency International Lietuva, Nacionalinės antikorupcijos asociacijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansų ministerijos, Valstybės kontrolės, Generalinės prokuratūros ir kitų institucijų.
Daugiau nei pusę amžiaus veikianti EBPO šiuo metu vienija 34 šalis-nares. Stojimo į šią organizaciją procesą Lietuva pradėjo prieš metus.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti