2016-03-31

Žemės ir nekilnojamojo turto mokesčius mokantiems vietos valdžios atstovams ar savivaldybių tarnautojams gali iškilti interesų konflikto grėsmė, jiems sprendžiant klausimus dėl tokių mokesčių tarifų nustatymo, perspėja Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Reaguodama į užklausų iš savivaldybių gausą, VTEK priėmė rezoliuciją „Dėl nusišalinimo savivaldybėse, rengiant svarstant ir priimant su mokesčių tarifų nustatymu (pakeitimu) susijusius klausimus“. Šiame dokumente savivaldybių politikams ir kitiems valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims rekomenduojama nusišalinti sprendžiant klausimus dėl mokesčių tarifų nustatymo, kai jiems ar jų artimiems asmenims per praėjusius metus priskaičiuota atitinkamo mokesčio suma viršija 3000 eurų.

Tokius mokesčius visų šalies savivaldybių tarybos tvirtina kasmet pagal šalyje galiojančius įstatymus. Nusišalinti rekomenduojama tuomet, jei merai, savivaldybių tarybų nariai ir kiti valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, turintys žemės ar nekilnojamojo turto ir už jį mokantys akivaizdžiai reikšmingą, įtaką sprendimams galinčią daryti sumą, rengtų, svarstytų ar priimtų sprendimus dėl tokių mokesčių tarifų nustatymo. Atsižvelgdama į Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, VTEK akivaizdžiai reikšmingu privačiu interesu, galinčiu sukelti interesų konfliktą, rekomenduoja laikyti 3000 eurų viršijančią sumą.

Visą dokumentą galima pamatyti čia: http://bit.ly/rezoliucija_mokesciu_nustatymas

 

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti