Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Romas Valentukevičius ir Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė aptarė viešajame sektoriuje dirbančių gydytojų, odontologų ir farmacininkų privačių interesų deklaravimo situaciją. Apsvarstytos vykdomos ir planuojamos vykdyti gydymo specialistų deklaracijose nurodytų duomenų kontrolės priemonės, ministerijos ir VTEK bendradarbiavimo šioje srityje klausimai.

VTEK ir SAM vadovai sutarė gydymo įstaigų vadovus įpareigoti supažindinti su galimybe pildyti naują, šių metų pradžioje atsiradusį ir įsigaliojusį privačių interesų deklaracijos priedą. Siekdami skaidrumo, šiame priede viešajame sektoriuje dirbantys sveikatos priežiūros specialistai galės atskleisti duomenis apie jiems einant pareigas atsiradusius ryšius.

Taip pat medikų bendruomenė bus informuota apie praėjusių metų gruodį priimtą VTEK rezoliuciją „Dėl dovanų ir neatlygintinų paslaugų“. „Rezoliucijoje rekomenduojama nepriimti dovanų ar paslaugų, jeigu jų priėmimas visuomenėje gali būti vertinamos nevienareikšmiškai. Tai reiškia, kad valstybės tarnautojams prilyginami medikai dar kartą oficialiu VTEK dokumentu raginami nepriimti iš pacientų dovanų jokiomis formomis, – pabrėžia ministrė R. Šalaševičiūtė. – Tenka apgailestauti, kad įvairios priemokos ar dovanos gydymo įstaigose, vis dar egzistuoja, dėl to kenčia ne tik konkrečių medikų, bet ir visos sveikatos sistemos reputacija. Tikiuosi, kad gydymo įstaigų vadovai atsakingai įvertins naujus dokumentus ir jų svarbą pristatys darbuotojams“.

Susitikimo metu taip pat nutarta pradėti vykdyti bandomąjį sveikatos priežiūros įstaigų skaidrinimo projektą. Pirmiausia bus atlikta VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojų ir farmacininkų privačių interesų deklaracijose pateiktos informacijos kryžminė patikra – duomenys bus lyginami su SODROS, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos bei Valstybinės ligonių kasos duomenų bazėse esančia informacija. Tikslas – užtikrinti, jog deklaracijas teikiantys viešajame sektoriuje dirbantys gydymo specialistai atskleistų savo kontaktus su privačiais asmenimis.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė pasirinkta siekiant įvertinti vieno vidutinio dydžio sveikatos priežiūros įstaigos veiklos atitikimą įstatymų reikalavimams. Įvykdžius šį skaidrinimo projektą bei aptarus pirminius rezultatus, tokie patikrinimai bus atliekami ir kitose viešosiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. „Mums svarbu diagnozuoti viešojo sektoriaus gydymo įstaigų silpnąsias vietas interesų konfliktų rizikos požiūriu jų sprendimų priėmimo procedūrose. Įvertinę, kaip veikia ši sistema, galėsime taikyti atitinkamas prevencines priemones. Taip pat svarbu, jog sveikatos priežiūros specialistai privačių interesų deklaravimą suvoktų ne kaip formalumą, bet kaip pamatą skaidrumui – visuomenei atskleidžiami duomenys turi rodyti ir asmens siekį dirbti skaidriai“, – sakė VTEK pirmininkas R. Valentukevičius.

 

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir VTEK vadovų susitikime taip pat sutarta parengti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo papildymus, kurie įpareigotų privačių interesų deklaracijas teikti ir slaugos specialistus bei akušerius. Šiomis priemonėmis siekiama didinti biudžetinėse, valstybės ir savivaldybių bei viešosiose įstaigose dirbančių gydymo specialistų veiklos skaidrumą.

 

 

VTEK ir SAM informacija

 

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Dainius Dudutis Vyriausiasis specialistas 8 673 61039
Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti