- VšĮ Vilniaus universitetinės ligoninės Žalgirio klinikos buvusios direktorės Alinos Pūrienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Komisija) vertins VšĮ Vilniaus universitetinės ligoninės Žalgirio klinikos buvusios direktorės Alinos Pūrienės elgesio atitiktį Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimams, įpareigojantiems vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Komisija tyrimą dėl A. Pūrienės atliko gavusi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pranešimą. Jame teigiama, jog A. Pūrienė 2019 m. rugpjūčio mėnesį pasirašė darbo sutartį, kuria pati save priėmė į projekto, susijusio su mitybos sąlygotų burnos sveikatos problemų sprendimu taikant interaktyvias intervencijas, vadovės pareigas.

Atliekamo tyrimo metu Komisija nustatė, jog A. Pūrienė 2019 m. kovo - 2020 m. sausio mėnesiais buvo pasirašiusi ir daugiau dokumentų, kuriuose ji buvo nurodyta kaip aukščiau paminėto projekto vadovė. Šias aplinkybes Komisija 2020 m. gegužės 13 d. sprendimu prijungė prie jau atliekamo tyrimo.

- VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės abdominalinės chirurgijos gydytojo Ryčio Tutkaus elgesį

Komisija vertins VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės abdominalinės chirurgijos gydytojo Ryčio Tutkaus elgesio atitiktį Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimams, įpareigojantiems vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti ir draudžiantiems naudotis tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti.

Komisija tyrimą dėl R. Tutkaus pradėjo įvertinusi VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atliktą tyrimą bei priimtą sprendimą ir suabejojusi, ar šis vertinimas atitinka Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas.

Komisija vertina nurodytas aplinkybes, kuomet 2020 m. vasario mėnesį R. Tutkus iš ligoninėje gydyto paciento galbūt paėmė 40 Eur dydžio sumą už vienvietę palatą, tačiau šių pinigų į ligoninės kasą neįnešė tol, kol pacientas nepaprašė pateikti paslaugos apmokėjimą patvirtinančių dokumentų.

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitose institucijose atliktų tarnybinių patikrinimų išvadas;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus.

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 4,5 val. (pertrauka – 12:00-13:00). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius).
Vyriausiosios tarnybines etikos komisijos informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti