- Nutraukti tyrimus dėl buvusios Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcijos skyriaus vedėjos A. Verbovienės ir buvusio Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus A. Vyšniausko elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimus dėl buvusios Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcijos Finansų ir ekonomikos skyriaus vedėjos Aušros Verbovienės ir buvusio Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus Algimanto Vyšniausko elgesio.

Tyrimai atlikti VTEK gautuose dokumentuose bei žiniasklaidoje pateiktos informacijos pagrindu. Aiškintasi, ar jie nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis ir leisti naudotis savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai. Tirtos aplinkybės, kai A. Verbovienė galbūt pernuomojo jos šeimai Neringos savivaldybėje paramos tikslu išnuomotą savivaldybės butą, o A. Vyšniauskas galbūt savivaldybės būstų pernuomą leido.

Tiriant nustatyta, kad minėtasis savivaldybės būstas A. Verbovienei išnuomotas prieš du dešimtmečius, vadovaujantis tuo metu galiojusiais teisės aktais. VTEK duomenimis, minėtasis būstas neturi tarnybinio buto statuso, naudojimosi juo tvarka nesusijusi su A. Verbovienės tarnybiniu statusu, pareigomis, ar jų kaita, o buto paskirtis yra gyvenamoji ir jis negali būti laikomas skirtu atlikti tarnybinei, ar su ja susijusiai veiklai.

Taigi tyrimas dėl galimo pasinaudojimo ar leidimo naudotis savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai nutrauktas, kadangi tarnybinio statuso neturinčio būsto, suteikto A. Verbovienei privačiam naudojimui kaip privačiam asmeniui, subnuomos teisėtumo vertinimo VPIDVTĮ nereglamentuoja.

A. Vyšniausko atveju, patikrinusi Neringos savivaldybės priimtų sprendimų ir su atitinkamais asmenimis sudarytų šiai savivaldybei priklausančių gyvenamųjų butų nuomos sutartis, VTEK nenustatė tiesioginio priežastinio ryšio tarp teisės išsinuomoti tokias patalpas ir šių asmenų tarnybinio statuso – valstybinėje tarnyboje užimamų ar eitų pareigų. Nustatyta, kad teisę išsinuomoti Neringos savivaldybės gyvenamąsias patalpas įgijo Neringoje gyvenantys asmenys, pagal specialųjį įstatymą turintys teisę į valstybės užtikrinamą paramą, o ne VPIDVTĮ subjektai. Nenustatyta, kad naudojimasis savivaldybės gyvenamaisiais būstais būtų kaip nors susijęs su nuomininkų ar kitų jo šeimos narių tarnybiniu statusu, pareigomis ar jų kaita. Taigi tyrimas A. Vyšniausko atžvilgiu nutrauktas, kadangi jo veika šiuo atveju nelaikytina leidimu naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.  

 

- Buvusi Trakų rajono savivaldybės mero patarėja D. Semionovė pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Trakų rajono savivaldybės mero patarėja Dominyka Semionovė pažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje (VPIDVTĮ) įstatymo nuostatas, draudžiančias nustojus eiti pareigas valstybinėje tarnyboje vienerius metus atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje paskutinius metus buvo dirbta.

Nustatyta, jog minėtąsias valstybės tarnautojos pareigas D. Semionovė savivaldybėje ėjo iki pernai metų balandžio pradžios, taigi atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims savivaldybėje ji negalėjo iki šių metų balandžio pradžios. Tačiau surinkti duomenys rodo, kad pernai lapkritį ji, kaip Angelų kalvos bendruomenės pirmininkė, raštu kreipėsi į savo buvusį darbdavį – merą – ir prašė atleisti jos vadovaujamą bendruomenę nuo priskaičiuoto žemės mokesčio. VTEK vertinimu, tokiais veiksmais D. Semionovė pažeidė minėtąsias VPIDVTĮ nuostatas.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

 

- Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius I. Motiejūnas pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, jog Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas pažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas, įpareigojančias vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Nustatyta, kad pernai vasarį I. Motiejūnas pasirašė savo sutuoktinės – Telšių „Ateities“ progimnazijos direktorės – 2018 m. veiklos ataskaitą bei nustatė siektinas kitų metų užduotis. Po to, pernai kovą, jis taip pat išleido įsakymą kuriuo minėtąją ataskaitą įvertino kaip „labai gerą“. VTEK vertinimu, tokiais veiksmais jis veikė interesų konflikto situacijoje ir sukėlė abejonių dėl jo veiklos nešališkumo. Šioje situacijoje jis privalėjo nusišalinti ir jokia forma nedalyvauti toliau sprendžiant šiuos klausimus, tačiau VTEK neturi duomenų, kad jis būtų tai padaręs, nors savo privačių interesų deklaracijoje nurodo, kad jo sutuoktinė eina vadovaujančias pareigas Telšių „Ateities“ progimnazijoje.  

VTEK pabrėžia, kad nusišalinimas yra asmeninė kiekvieno valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens pareiga, kuri turi būti išreikšta aktyviais ir aiškiais veiksmais.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

 


VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti