-Trijų Trakų rajono savivaldybės tarybos narių elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins trijųTrakų rajono savivaldybės tarybos narių – Jurgitos Čirienės, Mariaus Šokaičio ir Dariaus Mechovskio –elgesį.

Aiškinamasi, ar jie laikėsi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo įpareigojimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tyrimą VTEK pradėjo pernai,nepritarusi Trakų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos sprendimui.

Tirtasituacija, kai J. Čirienė, M. Šokaitis ir D. Mechovskis 2018 m. vasario mėnesį galbūt nenusišalino savivaldybės tarybos posėdyje svarstant klausimą dėl Trakų rajono švietimo įstaigų – įskaitant Lentvario M. Šimelionio gimnazijos – direktorių pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų ir jų didinimo procentais nustatymo. Esą, tuo metu šioje mokymo įstaigoje dirbo M.Šokaitis ir D. Mechovskis bei J. Čirienės sutuoktinis ir motina.

 

- Pasvalio ligoninės direktoriaus R. Rastausko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertinsVšĮ „Pasvalio ligoninė“ direktoriaus Rolando Rastausko elgesį.

Aiškintasi, ar jis nepažeidėiki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus. Gautame pranešime buvo nurodyta, esą R. Rastauskas 2018 m. buvo perrinktas Pasvalio ligoninės direktoriumi, tačiau per įstatyme nustatytus terminus nepateikė privačių interesų deklaracijos.

Taip pat jis galbūt nedeklaravo narystės Pasvalio „Rotary“ klube ir galbūt pavėluotai deklaravo ryšį su UAB „Pasvalio vandenys“. Taip pat aiškintasi,ar jis nepažeidė VPIDVTĮ reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

VTEK gauta informacija rodo, kad R. Rastauskas ligoninėje galbūt sprendė klausimus dėl savo papildomų chirurgo ir gydytojo endoskopuotojo pareigų.

 

- Kauno kino centro „Romuva“ direktorės ir darbuotojo elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Kauno kino centro „Romuva“ direktorės Monikos Inčerytės ir viešųjų pirkimų komisijos nario Eimanto Kazlausko elgesį.

Tyrimas pradėtas pernai. VTEK aiškinosi, ar jie laiku ir tinkamai deklaravo privačius interesuspagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Ši pareiga jiems kilodėl einamų pareigų.

 

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitose institucijose atliktų tarnybinių patikrinimų išvadas;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus.


Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 3 val
. Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius).

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti