- Buvusio Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus V. Jastremsko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) persiųstos informacijos pagrindu. STT duomenimis, 2016 m. gruodį tuometinis savivaldybės administracijos direktorius su UAB „Tele2“ pasirašė Viešojo judriojo telefono ryšio ir judriojo duomenų perdavimo paslaugų teikimo sutartį, kai minėtoje bendrovėje dirba jo sutuoktinė.

Pagal VPIDVTĮ, valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens teisinio statuso praradimas nekliudo VTEK atlikti tyrimą trejus metus nuo šio asmens galbūt teisės aktus pažeidžiančios veikos padarymo.


- Buvusio UAB „Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas“ direktoriaus Š. Nenartavičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvęs UAB „Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas“ direktorius Šarūnas Nenartavičius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas Klaipėdos apygardos prokuratūros pateiktos informacijos pagrindu. Teigta, jog Š.Nenartavičius vadovavimo bendrovei laikotarpiu įsigijo UAB „Memel Sell“ akcijų, tačiau šių duomenų nenurodė privačių interesų deklaracijoje. Be to, 2017 m. spalį su minėtąja bendrove jis, esą, sudarė negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį. VTEK tyrė, ar Š. Nenartavičiui nekilo interesų konfliktas, kai buvo sudaryta patalpų nuomos sutartis tarp UAB „Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas“ ir UAB „Memel Sell“, kurios dalį akcijų jis valdė.

- Alytaus kolegijos direktorės D. Remeikienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų.

Tyrimas atliktas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateikto Alytaus kolegijos veiklos ir finansinio audito išvadų pagrindu. Esą, D. Remeikienė nedeklaravo duomenų apie jai interesų konfliktą galinčią kelti artimo asmens vadovaujamą bendrovę, iš kurios kolegija neva ne kartą pirko gėles, puokštes ir gedulo vainikus. VTEK taip pat tyrė aplinkybes dėl D. Remeikienės iš Alytaus kolegijos lėšų apmokėtų galbūt asmeninio pobūdžio publikacijos rengimo ir leidybos išlaidų. Be to, vertinti duomenys, kai Alytaus kolegija galbūt apmokėdavo D. Remeikienės artimo asmens vadovaujamos bendrovės pateiktas sąskaitas.

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitų institucijų atliktus tarnybinių patikrinimų įvertinimus;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus

Posėdžio pradžia – 13 val. Numatoma trukmė – apie 3 val. Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius).

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti