- Lietuvos „Žinijos“ draugijos pirmininkės T. Simaškienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Lietuvos „Žinijos“ draugijos pirmininkė Tatjana Simaškienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas Europos socialinio fondo agentūros prašymo pagrindu. Nurodyta, kad Lietuvos „Žinijos“ draugija gauna lėšų iš šio fondo. Draugija įvykdė viešųjų pirkimų, kuriuose kaip tiekėja dalyvavo ir laimėjo T. Simaškienės artimo asmens valdoma įstaiga. Esą, joje dirba ir pati T.Simaškienė. Teigta, kad, būdama Lietuvos „Žinijos“ draugijos vadove, ji pasirašė mokymo paslaugų teikimo sutartis su atitinkamus pirkimus laimėjusia anksčiau paminėtąja įstaiga.

- Trakų rajono savivaldybės tarybos nario V. Lenkausko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Trakų rajono savivaldybės tarybos narys Vygandas Lenkauskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimą VTEK atliko nepritarusi Trakų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos išvadai. VTEK aiškinosi aplinkybes, kai V. Lenkauskas 2018 m. vasarį savivaldybės tarybos posėdyje siūlė didinti pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą kitos savo darbovietės – Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos – direktoriui.

- Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis ir leisti naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

VTEK buvo pateikta informacija, esą, Kėdainių rajono savivaldybės administracijai priklausantis lengvasis automobilis „Toyota RAV4“ buvo naudojamas galbūt asmeniniais darbuotojų tikslais. Esą, minėtasis lengvasis automobilis užfiksuotas 2018-06-23 12 val. Kaune, prie daugiabučio gyvenamojo namo. Teigiama, kad automobilis šioje vietovėje matomas dažnai.

Papildomai pateikta informacija, jog šis automobilis galbūt buvo naudojamas ne tarnybos reikmėms ir per šventes – 2018 m. gruodžio 26 d.

- Buvusios Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotojos M. Bilotienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvusi Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros (NMVA) direktoriaus pavaduotoja Monika Bilotienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, M. Bilotienė sprendė klausimus dėl savęs, kaip švietimo įstaigų išorės auditą atliekančios ekspertės.

- Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojo L. Kvedaravičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui priimti dovanas ar paslaugas, jeigu tai gali kelti interesų konfliktą.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, pernai pavasarį, savo atostogų metu, L.Kvedaravičius keliavo į Belgradą stebėti Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo krepšinio komandos rungtynių, o šios kelionės išlaidas apmokėjo sporto klubas.

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitų institucijų atliktus tarnybinių patikrinimų įvertinimus;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus.

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 4 val. (pertrauka – 12:00-12:45). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius). Informacija žiniasklaidai bus teikiama ne anksčiau, nei 15.00 val.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS DEKLARAVIMO PROCESĄ

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
Virginija Aleksejūnė Vyresnioji patarėja 8 673 60392

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyriausiasis specialistas 8 603 88386
Vita Ulytė-Grigelevičienė Vyriausioji specialistė 8 600 13452
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti