- Tęs Viešojo saugumo tarnybos pareigūno S. Survilos elgesio nagrinėjimą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tęs klausimo nagrinėjimą, ar Viešojo saugumo tarnybos Vilniaus dalinio Tarnybos organizavimo skyriaus vyresnysis specialistas Sandrius Survila nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų. Praėjusios savaitės posėdyje sprendimą šiuo klausimu VTEK atidėjo.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, S. Survila nustatyta tvarka ir terminais nedeklaravo duomenų apie artimus asmenis, dėl kurių jam gali (galėjo) kilti interesų konfliktas. Teigta, jog S.Survila savo privačių interesų deklaracijoje taip pat galbūt nenurodė duomenų apie ryšius su juridiniais asmenimis. Esą, minėtuosius duomenis S. Survila deklaravo 2014 m., tačiau 2016 m. patikslino deklaraciją, kurioje atitinkamos informacijos neliko, nors, pasak pareiškėjų, šie ryšiai iki šiol egzistuoja.

 

- Svarstys Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmų buvusio teisėjo A. Švedavičiaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar buvęs Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmų teisėjas Algirdas Švedavičius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

VTEK tyrė, ar teisėjas savo privačių interesų deklaracijoje turėjo nurodyti duomenis apie galbūt jam interesų konfliktą keliantį artimą asmenį – Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje dirbančią dukterį – ir, jei turėjo deklaruoti, ar nepavėlavo to padaryti.

 

- Svarstys Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos narės I. Sakalauskaitės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos (NKPVT) narė Irena Sakalauskaitė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

 

- Svarstys galbūt neteisėtos lobistinės veiklos atvejį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar advokatė Dovilė Burgienė nepažeidė Lobistinės veiklos įstatymo nuostatų, kai galbūt neteisėtai vykdė lobistinę veiklą.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, šių metų birželį D. Burgienė dalyvavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje ir galbūt veikė kaip lobistė.

Lobistinė veikla – fizinio asmens veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų priimami arba nepriimami teisės aktai, administraciniai sprendimai.

 

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitų institucijų atliktus tarnybinių patikrinimų įvertinimus;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus

 

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 4,5 val. (pertrauka – 12:00-12:45). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius).

 

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti