- Seimo nario G. Landsbergio elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Seimo narys Gabrielius Landsbergis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas Seimo narės Agnės Širinskienės pranešimo pagrindu. Teigta, kad G. Landsbergis metinėse asmens (šeimos) turto deklaracijose už 2016 m. ir 2017 m. nurodė turintis akcijų, tačiau jo privačių interesų deklaracijoje nėra nurodyta, kokios bendrovės akcijas jis valdo.

- Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos nario R. Grigo elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos nario Rimo Grigo elgesį.  

Atlikto tyrimo metu VTEK aiškinosi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

- Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus A. Petkaus elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Seimo nario padėjėjas-sekretorius Almantas Petkus nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas naujienų portale „lrytas.lt“ pateiktos informacijos pagrindu (2018-10-15 publikacija „Buvę R. Žemaitaičio bendražygiai paviešino vidines intrigas: dūrė pirštu į prabangų BMW“). Esą, A. Petkus politinei partijai „Tvarka ir teisingumas“ nuomoja automobilį. VTEK tyrė, ar ši aplinkybė deklaruota nepažeidžiant įstatymo nuostatų.

- Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerės D. Juozapavičienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins, ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerė Danguolė Juozapavičienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Teigta, kad D. Juozapavičienė galbūt nedeklaravo savo sutuoktinio darbovietės, nors tokią pareigą numato VPIDVTĮ. Taip pat VTEK aiškinosi dėl aplinkybių, kai kanclerė galbūt nedeklaravo savo sutuoktinio vykdomos individualios veiklos.

- Nagrinės gautus pranešimus dėl asmenų elgesio;

- Nagrinės kitų institucijų atliktus tarnybinių patikrinimų įvertinimus;

- Nagrinės prašymus pateikti nuomones, rekomendacijas, išaiškinimus;

- Svarstys kitus veiklos klausimus.

Posėdžio pradžia – 9 val. Numatoma trukmė – apie 4 val. (pertrauka – 12:00-12:45). Vieta – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (Vilniaus g. 27, Vilnius).

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386
Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96