- Prienų rajono politikas A.Vaidogas ir Seimo nario padėjėja-sekretorė V.Vaidogienė pažeidė įstatymo nuostatas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad sutuoktiniai – Prienų rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Vaidogas ir Seimo nario padėjėja-sekretorė Vilma Vaidogienė – pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tiriant nustatyta, kad A.Vaidogas ir V.Vaidogienė pareigą deklaruoti privačius interesus vykdo aplaidžiai ir netinkamai. Politikas laiku nedeklaravo pasikeitusių pareigų, kai tapo Prienų rajono savivaldybės tarybos nariu, ir narystės asociacijoje „Jieznelė“. Taip pat jis nenurodė galiojančio sandorio – iš banko gautos paskolos. Šių duomenų savo deklaracijoje nenurodė ir jo sutuoktinė V.Vaidogienė.

Pažymėtina, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas įpareigoja valstybinėje tarnyboje dirbančius asmenis privačių interesų deklaracijose nurodyti ne tik savo, bet ir sutuoktinio duomenis: darbovietes, ryšius su juridiniais asmenimis, sudarytus sandorius ir kt. O deklaracijose pateikiami duomenys turi atitikti įstatyme bei VTEK patvirtintose deklaravimo taisyklėse apibrėžtus reikalavimus.- Pradėti tyrimą dėl Seimo nario A.Palionio elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Seimo nario Andriaus Palionio elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas privataus asmens pranešimo pagrindu. Teigiama, jog politikas nėra deklaravęs narystės Birštono medžiotojų klube „Lokupis“.

 


- Pradėti tyrimą dėl Seimo narį konsultavusio R.Patalavičiaus elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Seimo nario buvusio visuomeninio konsultanto Romualdo Patalavičiaus elgesio. Bus tiriama, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas remiantis žiniasklaidoje pateiktos informacijos pagrindu. LRT Televizijos laidoje „Savaitė“ teigta, kad R.Patalavičius 2015 m. iš Baltarusijos piliečio įsigijo 80 proc. Baltarusijos įmonės „Investenergostroi“ akcijų ir pusę jų lygiomis dalimis perleido kitiems asmenims, o taip pat teigta, jog visi „Investenergostroi“ akcininkai yra suteikę šiai įmonei paskolas. VTEK šiuo atveju aiškinsis, ar verslo Baltarusijoje ryšius R.Patalavičius deklaravo tinkamai.- Pradėti tyrimą dėl Prienų rajono mero A.Vaicekausko elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko elgesio. Bus aiškinamasi, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas privataus asmens pranešimo pagrindu. Teigiama, kad meras savivaldybės tarybos bei komitetų posėdžiuose galėjo spręsti su žmonos darboviete – Pakuonio pagrindine mokykla – susijusius klausimus.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti