(papildyta pirmais šešiais sprendimais)

 

- Pradėti tyrimą dėl aplinkos ministro K.Navicko elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl aplinkos ministro Kęstučio Navicko elgesio. Bus aiškinamasi, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei nesinaudoti pareigomis siekiant paveikti kitų asmenų sprendimą, galintį sukelti interesų konfliktą.

Tyrimas pradėtas gautų prašymų pagrindu. Į VTEK kreipėsi pats K.Navickas ir Seimo narės Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei Ingrida Šimonytė. Remiantis dienraštyje „Kauno diena“ pasirodžiusia publikacija „Ministro buvusiam darbdaviui – milijonai“ (2017-09-28), prašyta  įvertinti informaciją apie K.Navicko įsakymu sudarytos komisijos skirtą paramą jo buvusios darbovietės VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ projektui ir nustatyti, ar šioje situacijoje ministras savo veiksmais nepateko į interesų konfliktą.

 

- Pradėti tyrimą dėl Visagino savivaldybės politikės N.Rukosujevos elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Visagino savivaldybės tarybos narės Natalijos Rukosujevos elgesio. Bus aiškinamasi, ar politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus bei draudimo valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesus valstybės ar savivaldybių institucijose.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Teigiama, jog N.Rukosujeva savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė esanti UAB „Reko energija“ direktorė. Taip pat, esą, kaip šios bendrovės vadovė, politikė teikė raštišką prašymą Visagino savivaldybės administracijos direktoriui. Pirminės patikros metu VTEK taip pat pastebėjo, kad N.Rukosujeva savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė esanti Daugiabučių namų savininkų bendrijos „Kosmoso g. 40“ darbuotoja.

 

- Išplėsti tyrimo ribas dėl Šakių rajono savivaldybės mero elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė išplėsti atliekamo tyrimo ribas dėl Šakių rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio elgesio. Papildomai VTEK aiškinsis aplinkybes, kai politikas savivaldybės tarybos posėdžiuose šių metų vasarį-liepą balsavo dėl sprendimų, susijusių su Gelgaudiškio bendruomenės centru „Atgaiva“, kurio narys jis yra.
Tyrimą dėl E.Pilypaičio elgesio VTEK pradėjo rugpjūčio viduryje. Aiškinamasi, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti.

Tyrimas pradėtas Šakių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininko pranešimo pagrindu. Teigta, jog E.Pilypaitis yra Šakių rajono savivaldybės vykdomo Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomos konkurso komisijos pirmininkas ir balsuoja priimant sprendimus. Esą, E.Pilypaičio siūlymu šis konkursas buvo nutrauktas, atmetant vienintelio dalyvio pasiūlymą. Dalį Gelgaudiškio dvaro pastatų panaudos pagrindais naudoja Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“, o E.Pilypaitis yra šio centro steigėjas ir tarybos narys. Be to, dalį Gelgaudiškio dvaro pastatų panaudos sutarties pagrindu naudoja Gelgaudiškio kultūros centras, kuriam E.Pilypaitis vadovavo 2002-2015 metais.

 

- Pradėti tyrimą dėl Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir Kretingos vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko ir jo sutuoktinės – Kretingos vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės – Zitos Domarkienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar V.Domarkas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Taip pat bus tiriama, ar V.Domarkienė nepažeidė šio teisės akto reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Esą, V.Domarkas galėjo spręsti su savo žmonos darboviete susijusius klausimus. Pirminės patikros metu VTEK pastebėjo, kad Z.Domarkienė nėra pateikusi privačių interesų deklaracijos.

 

- Pradėti tyrimą dėl Tytuvėnų miškų urėdijos darbuotojo elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl VĮ „Tytuvėnų miškų urėdija“ vyriausiojo miškininko Valdo Gasiūno elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas nepritarus VĮ „Tytuvėnų miškų urėdija“ atlikto tyrimo išvadai. Aiškinamasi situacija, kai V.Gasiūnas 2014-2017 m. galimai sprendė klausimus dėl savo sutuoktinės darbo eigos – pasirašė įsakymus dėl kasmetinių atostogų suteikimo, etatų bei pareiginių algų tvirtinimo.

 

- Pradėti tyrimą dėl keturių darbuotojų elgesio dviejuose Vilniaus lopšeliuose-darželiuose

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Vilniaus lopšelio-darželio „Spygliukas” direktorės Birutės Pečiulienės bei jos pavaduotojos ugdymui Aldonos Vaitkevičiūtės ir Vilniaus lopšelio-darželio „Nykštukas” direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vidos Jucienės bei direktoriaus pavaduotojos ūkio reikalams Jelenos Taraškevič elgesio. Bus aiškinamasi, ar jos nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos kreipimosi pagrindu. Teigiama, jog patikrinimo duomenys rodo B.Pečiulienę ir A.Vaitkevičiūtę nedeklaravus privačių interesų, o V.Jucienę ir V.Taraškevič privačių interesų deklaracijas pateikus pavėluotai.


 - Žemės ūkio viceministras A.Bogdanovas pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.

Tyrimą VTEK atliko remdamasi gautame pranešime nurodytomis aplinkybėmis. Tyrimo metu nustatyta, kad A.Bogdanovas veikė nuolatinio interesų konflikto situacijoje tiesiogiai kontroliuodamas ir koordinuodamas ministerijos Žemės ir išteklių politikos departamento bei Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) veiklą ir jų valdymo sritis, kuriose veiklą vykdė jo valdoma UAB „Geosmart“ ir valdyta MB „Geosmarto sprendimai“, teikusios žemėtvarkos, geodezijos bei kadastrinių matavimų paslaugas. Taip pat UAB „Geosmart“ dirba A.Bogdanovo žmona.

VTEK rekomenduoja žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui spręsti A.Bogdanovo nuolatinio interesų konflikto situaciją atleidžiant jį iš žemės ūkio viceministro pareigų arba nuolatinį interesų konfliktą jam keliančias jo funkcijas pavedant atlikti kitam tarnautojui.

 

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti