- Pradėti tyrimą dėl Ryčio Mykolo Račkausko elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Panevėžio miesto savivaldybės mero Ryčio Mykolo Račkausko elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Grupė Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narių pranešė, jog meras savivaldybės taryboje nenusišalino svarstant klausimus, susijusius su šių trijų projektų įgyvendinimu ir finansavimu: dėl Panevėžio Senvagės teritorijos kompleksinio sutvarkymo, dėl poeto J.Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo, dėl Skaistakalnio parko ir jo prieigų sutvarkymo. Esą, vienas iš projektus rengusių architektų yra mero sūnus.


- Pradėti tyrimus dėl Manto Puskunigio ir Virginijos Puskunigienės elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimus dėl Šakių rajono savivaldybės tarybos nario Manto Puskunigio ir buvusios šios savivaldybės tarybos narės Virginijos Puskunigienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Gautame pranešime teigiama, jog M.Puskunigis ir V.Puskunigienė nenusišalino savivaldybės tarybos posėdžiuose priimant sprendimus dėl asfalto dangos įrengimo Šakių miesto Šiaurės gatvėje. Esą, politikui ir buvusiai tarybos narei priklauso du žemės sklypai, esantys prie šios gatvės, todėl balsuodami posėdžiuose jie galėjo būti šališki.  


- Pradėti tyrimą dėl Gintauto Kundroto ir išplėsti tyrimą dėl Teresos Dešukienės elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Humanitarinio ugdymo fakulteto dekano Gintauto Kundroto elgesio. Taip pat VTEK išplėtė jau atliekamo tyrimo ribas dėl LEU tarybos narės ir Personalo direkcijos direktorės Teresos Dešukienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Gautame pranešime teigiama, kad G.Kundrotas ir T.Dešukienė 2015 m. vasario mėnesį dalyvavo LEU tarybos posėdyje priimant nutarimą dėl universiteto išorinio nepriklausomo audito, o vėliau pasirašė kreipimąsi dėl šio nutarimo panaikinimo. Esą, atliekant minėtąjį auditą būtų buvę vertinami taip pat ir G.Kundroto bei T.Dešukienės su darbu LEU susiję veiksmai, kuriuos 2015 m. sausio mėnesį privatus asmuo apskundė Seimo Antikorupcijos komisijai.

Primename, jog šių metų vasario 15 d. VTEK yra pradėjusi tyrimą dėl T.Dešukienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. Šis tyrimas buvo pradėtas gautos užklausos pagrindu. Joje keltas klausimas dėl pareigos teikti privačių interesų deklaracijas LEU rektoriui, tarybos bei senato nariams.


- Pradėti tyrimą dėl Ramūno Noreikos elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Birštono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Ramūno Noreikos elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pranešė, jog R.Noreika derino ir vizavo šių metų sausį savivaldybės tarybai teiktus sprendimų projektus, susijusius su AB Birštono sanatorija „Versmė“ akcijų privatizavimu ir dividendų išmokėjimu. Jis taip pat, esą, dalyvavo savivaldybės tarybos bei komitetų posėdžiuose ir šiais klausimais teikė paaiškinimus tarybos nariams. Teigiama, jog R.Noreikos žmona turi AB Birštono sanatorija „Versmė“ akcijų, todėl, savivaldybės tarybai pritarus siūlomiems sprendimams, jo sutuoktinė, esą, gautų tiesioginę materialinę naudą.


- Pradėti tyrimą dėl Valerijaus Belovo elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ direktoriaus Valerijaus Belovo elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius pranešė, jog, eidamas direktoriaus pareigas, V.Belovas sprendė klausimus, susijusius su Šiaulių asociacija „Vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų užimtumo centras“ (VJSUC). Esą, plaukimo mokyklos vardu 2015 m. jis buvo pasirašęs sutartis su VJSUC. Taip pat, esą, V.Belovo vadovaujama plaukimo mokykla atsisakė dalyvauti Lietuvos plaukimo federacijos organizuotoje mokymo plaukti programoje, už kurios vykdymą mokyklai žadėta skirti 30 tūkst. Eur. finansavimą, ir nurodė, jog šį projektą vykdys VJSUC. Šioje asociacijoje, VTEK duomenimis, nuo 2008 m. dirba V.Belovo sūnus. Pats V.Belovas galimai yra VJSUC narys, 2014-2015 m. epizodiškai jame dirbo ir šio ryšio nebuvo nurodęs savo privačių interesų deklaracijoje.


VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti