- Kazimieras Augulis pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, draudžiančias naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti bei naudotis ar leisti naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Tyrimą VTEK atliko privataus asmens pranešimo pagrindu. Jame teigta, jog savo atostogų metu, 2016 m. gruodį, K. Augulis naudojosi jam priskirtu tarnybiniu automobiliu, kuriuo savivaldybės administracijos darbuotojas vežiojo vicemero sūnaus vestuvių svečius.

Tyrimo duomenys rodo, jog minėto tarnybinio automobilio naudojimo kelionės lape, nenurodant kelionės tikslo, buvo pažymėta, kad 2016 m. gruodžio 2 d. K. Augulis nuvažiavo 10 km atstumą Radviliškyje. Vicemeras tuo metu oficialiai atostogavo. Pats K. Augulis VTEK paaiškino, kad jam skubant į sūnaus tuoktuves neužsivedė jo asmeninis automobilis, todėl politikas paprašė savivaldybės darbuotoją pavežti jį asmeniškai tarnybiniu automobiliu. Po kelių dienų į Radviliškio rajono savivaldybės sąskaitą vicemeras pervedė 5,71 Eur sumą „už tarnybinio lengvojo automobilio pasinaudojimą 2016 m. gruodžio 2 d.“

VTEK vertinimu, asmeninė šeimos šventė negali būti pagrindas piktnaudžiauti ir nepagrįstai naudotis tarnybiniu transportu. Faktą, jog K. Augulis sumokėjo savivaldybei už tarnybinio transporto eksploatacijos išlaidas, VTEK traktuoja kaip ydingą praktiką. Tokia praktika prieštarauja galiojančiam teisiniam reguliavimui, nurodančiam, jog tarnybinis transportas gali būti naudojamas tik tarnybos tikslais.  

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidusiais Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.


- Pratęsti tyrimą dėl Jolantos Gutauskaitės-Janulevičienės elgesio

Gavusi papildomų duomenų, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pratęsti tyrimą dėl Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolantos Gutauskaitės-Janulevičienės elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymui.

VTEK aiškinasi, ar darbuotoja nepažeidė minėto teisės akto reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Buvusi Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos direktorė pranešė, esą J. Gutauskaitė-Janulevičienė, laikinai eidama direktorės pareigas, sprendė šioje švietimo įstaigoje dirbančio savo sutuoktinio tarnybos klausimus, nepaisant to, jog yra pateikusi rašytinį nusišalinimą.


- Nutraukti tyrimą dėl Vytauto Laurinaičio elgesio

Nesant pakankamai duomenų asmens teisinės veiklos vertinimui, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutraukė tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

VTEK tyrė, ar politikas nepažeidė minėto teisės akto reikalavimų, draudžiančių naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir naudotis bei leisti naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Remdamasis pernai metų spalio 26 d. naujienų portalo „Šilutės ETA žinios“ publikacija bei filmuota medžiaga, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Kurlianskas pranešė, jog meras tarnybiniu automobiliu darbo metu lankėsi buvusio Seimo nario Kęsto Komskio privačioje sodyboje.

Tyrimo duomenys rodo, kad V. Laurinaitis su Seimo nariu susitiko privačioje teritorijoje, tačiau VTEK nenustatė konkrečių duomenų, akivaizdžiai patvirtinančių, jog šis vizitas nebuvo susijęs su V.Laurinaičio, kaip mero, tarnybinių pareigų atlikimu.


- Pradėti tyrimą dėl Editos Gimžauskienės elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto dekanės Editos Gimžauskienės elgesio.
Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Gautame pranešime nurodyta, jog šių metų sausį KTU pristatė atliktą studiją apie Lietuvos azartinių lošimų rinką. Teigiama, kad šią studiją užsakė atlikti Nacionalinė lošimų ir žaidimų verslo asociacija (NLŽVA), tyrimą vykdė KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto darbuotojai, o sutartį pasirašė šio fakulteto dekanė. Savo privačių interesų deklaracijoje E. Gimžauskienė nurodo, kad jos sutuoktinis dirba ir yra akcininkas azartinius lošimus bei lažybas organizuojančioje UAB „Tete-a-tete“, kuri yra NLŽVA narė.


- Pradėti tyrimą dėl Ligitos Girskienės elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narės Ligitos Girskienės elgesio.

Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus, kai savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė ryšių su UAB „Daugiabučių administravimo centras“ ir asociacija „Marių bendruomenė“. Taip pat bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė minėto teisės akto reikalavimų, kai daugiabučių namų gyventojų susirinkimuose, galimai veikdama kaip savivaldybės tarybos narė, esą gyventojams siūlė prisijungti prie jos vadovaujamos daugiabučių namų savininkų bendrijos „Bandužiai“ arba pasinaudoti jos privačiai teikiamomis daugiabučio namo administravimo paslaugomis. Taip pat VTEK vertins ir L. Girskienės atsiųstame paklausime nurodytas aplinkybes dėl jos, kaip bendrijos pirmininkės, patalpų nuomos sutarties pasirašymo su Seimo nariu Dainiumi Kepeniu, kurio padėjėjos-sekretorės funkcijas ji atlieka.

Tyrimas pradėtas pačios politikės kreipimosi ir gautų privačių asmenų pranešimų pagrindu.


VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti