- Pradėti tyrimą dėl Ramūno Karbauskio veikos

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl Seimo nario Ramūno Karbauskio veikos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymui. Bus aiškinamasi, ar politikas laikėsi šio įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimą VTEK pradėjo visuomenės informavimo priemonėse šių metų vasario 4-5 dienomis pateiktos informacijos pagrindu, jog R. Karbauskis galimai nedeklaravo galiojančių sandorių bei kitų deklaruotinų aplinkybių.


- Pradėti tyrimą dėl Sauliaus Vytuvio veikos

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario Sauliaus Vytuvio veikos.

Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o šiam kilus – nusišalinti bei deklaruoti privačius interesus nustatyta tvarka ir terminais.

Pranešta, jog šių metų sausio pabaigoje politikas nenusišalino savivaldybės tarybos posėdyje svarstant klausimą dėl nekilnojamojo turto perdavimo pagal panaudos sutartį Šilutės rajono Saugų kaimo bendruomenei „Saugų artuma“. Teigiama, jog S. Vytuvis yra minėtos bendruomenės narys, deleguotas į Saugų seniūnijos vietos bendruomenės tarybą. Taip pat teigiama, jog politikas savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė ryšio su bendruomene „Saugų artuma“.


- Įtraukti Karolį Šiaudkulį į lobistų sąrašą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė įrašyti VšĮ „Gamtos ateitis“ direktorių Karolį Šiaudkulį į šalyje registruotų lobistų sąrašą. Tokį spendimą VTEK priėmė išnagrinėjusi paties K. Šiaudkulio prašymą ir vadovaudamasi Lobistinės veiklos įstatymu.

Lobistinė veikla Lietuvoje reguliuojama nuo 2000-ųjų metų. Įstatymas ją apibrėžia kaip fizinio ar juridinio asmens atlygintinus ar neatlygintinus veiksmus, kuriais siekiama daryti įtaką, jog lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų keičiami, papildomi ar pripažįstami netekusiais galios teisės aktai, priimami ar nepriimami nauji teisės aktai.

Pagal įstatymą, lobistais negali tapti fiziniai asmenys, jaunesni nei 18 metų, valstybės politikai, pareigūnai, tarnautojai, teisėjai ar šias pareigas nustojusieji eiti mažiau nei prieš metus, o taip pat – teistieji už tyčinį nusikaltimą, jei teistumas neišnykęs ar nepanaikintas. Teisės užsiimti lobistine veikla taip pat neturi valstybės ar savivaldybių institucijos.

Šiuo metu šalyje įregistruoti 37 lobistai.

VTEK informacija

 
laikrastis

VISUOMENEI IR ŽINIASKLAIDAI

 

lagaminas

DIRBANTIEMS VALSTYBINĖJE TARNYBOJE

 

slips

KANDIDATAMS IR PRETENDENTAMS Į PAREIGAS

 

kamera

KONTROLIUOJANTIEMS

 

ranka

LOBISTAMS

www.lobistai.lt

Deklaravimo klausimais konsultuoja:

Giedrius Korsakas Vyr. specialistas 8 603 88386

Lobistinės veiklos klausimais konsultuoja:

Inga Pankienė Patarėja 8 684 69658

Interesų derinimo klausimais konsultuoja:

Artūras Paliušis Vyresnysis patarėjas 8 647 17609
(8 5) 212 43 96
Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami arba spausdami "Sutinku", Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašyti